Nowości i porady

"Back to School Back to Business": jak firmy mogą przygotować się na nadchodzący sezon

2023-08-21

Wraz z końcem lata i rozpoczęciem pracowitej jesieni przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą w bardziej efektywny sposób zaplanować finanse Twojej firmy.

1. Poświęć czas na planowanie i analizę ukończonych projektów.

Gdy zbliża się jesień, poświęć czas na ocenę wyników swojej firmy i wyznaczenie nowych celów. Zastanów się co pomogło Ci osiągnąć poprzednie cele, a co mogło uniemożliwić Ci pełną realizację planów biznesowych. Oblicz, czy zarobiłeś tyle pieniędzy, ile oczekiwałeś, jakie koszty poniosłeś i jak możesz je zmniejszyć. Oceń, które z twoich produktów lub usług były najbardziej dochodowe.

Dokonując przeglądu osiągniętych wyników, zwróć uwagę na szanse i zagrożenia wynikające ze zwiększenia zdolności produkcyjnych i uregulowania przepływów finansowych. Opracuj plan radzenia sobie z niedoborami kapitału obrotowego lub zaplanuj ekspansję swojej firmy.

2. Przeanalizuj jakich zasobów będzie potrzebować Twoja firma.

Już teraz zacznij przygotowywać się do pracowitego okresu przedświątecznej sprzedaży. Upewnij się, że nie zabraknie Ci towarów, narzędzi pracy, personelu lub narzędzi marketingowych i logistycznych, gdy sprzedaż wzrośnie.

Jeśli widzisz, że na przygotowania potrzebne będą większe sumy pieniędzy, zastanów się, gdzie mógłbyś zaciągnąć pożyczkę na cele biznesowe. Instytucje pozabankowe udzielające pożyczek dla małych firm mogą udzielić pożyczki biznesowej szybko, wygodnie i bez zbędnej biurokracji. "Noviti Finance udziela pożyczek biznesowych w wysokości do 200 000 zł bez zastawu nieruchomości, a w wielu przypadkach wymagana jest jedynie częściowe poręczenie".

3. Racjonalnie wykorzystaj swoje pieniądze.

Na początku jesieni prawie wszystkie branże są aktywne. Przygotuj się na mądre zarządzanie przepływami pieniężnymi. Jeśli firma ma wolne środki, zainwestuj w ekspansję, nowy sprzęt, wyposażenie biura lub szerszą gamę oferowanych produktów. W ten sposób możesz zarządzać ryzykiem i wykorzystywać posiadaną gotówkę do rozwoju swojej firmy.

Nie zapominaj, że pożyczone pieniądze trzeba będzie spłacić, więc upewnij się, że wszystko dobrze obliczyłeś. Jeśli szczyt sezonu sprzedaży przypada na jesień i wczesną zimę, zaplanuj spłatę kredytu firmowego na koniec grudnia, abyś mógł powitać Nowy Rok bez długów. Jeśli sezon sprzedaży trwa sześć miesięcy, zaciągnij pożyczkę dla firm na okres nie dłuższy niż rok, aby rozpocząć nowy cykl biznesowy bez zadłużenia.

Zwróć uwagę na wybór instytucji finansującej Twoją firmę - czy oferuje ona możliwość wcześniejszej spłaty kredytu oraz czy będzie otwarta na współpracę w celu znalezienia najlepszych dla Ciebie rozwiązań w zakresie finansowania biznesu.

Należy pamiętać, że terminowe finansowanie firmy może prowadzić do osiągniecia lepszej sprzedaży i wyższych zysków.

Nasi partnerzy